Előző hétvégén rendezték Kapfenbergben a EWHL négyes döntőjét, a KMH Budapest mellett a EHV Sabres Vienna, EV Bozen Eagles, és a Kazah Almaty csapatai harcoltak az aranyéremért. Az első játéknapon a bécsiek 6-3 arányban győzték le a dél-tiroliakat, így nekik már biztos volt, hogy tovább küzdhetnek az első helyért. Délután kezdődött a KMH Budapest elődöntője az Almaty ellen. Azt tudni lehetett, hogy ki-ki meccs lesz. A lányok hajtottak a győzelemért, helyzeteket alakítottak ki, de úgy tűnt semmi sem akar bemenni. Végül a 44. percben megtört a jég, és Jókai-Szilágyi Kinga góljával megszerezte a vezetést a budapesti csapat. A lányok remekül védekeztek, így sikerült megtartani az előnyt. Több gól nem esett, 1-0-ás győzelemmel harcolták be magukat a döntőbe.

Vasárnap jöhetett a döntő, ahol a lányok a nagy rivális, Bécs ellen küzdhettek meg az aranyéremért. A lányok jól kezdték a mérkőzést, a harmad közepén sikerült megszerezni a vezetést, Huszák Alexandra talált be. A harmad végén még a bécsieknek sikerült egyenlíteni, így 1-1-es állással mehettek pihenni a csapatok. A második játékrészben a lányoknak sikerült egy kettős emberhátrányt kihúzni, de sajnos a rendes fórt már nem sikerült kibekkelni (1-2). A lányok keményen küzdöttek, de a második harmadban már egyik csapatnak sem sikerült eredményesnek lennie. A harmadik harmadra mintha egy teljesen új csapat korcsolyázott volna ki a jégre, és nem egészen 2 perccel a harmad kezdetét követően Amie Varanonak sikerült egalizálni (2-2). A lányok erőre kaptak , és nem egészen félperc alatt először Huszák megfordította a meccset, majd kettőre növelte az előnyt. (4-2). A Bécsnek még sikerült az 53. percben felzárkóznia, de Stacey Scott 57. perces találatával beállította a végeredményt. A KMH 5-3 arányban legyőzte a bécsi együttest, így először az EWHL történetében magyar csapat nyerte a bajnokságot!

Mindeközben Budapesten rendezték a DEBL bajnokság döntőjét is, ahol az FTC – KMH mérkőzésre látogathattak ki a szurkolók. A két csapat színvonalas meccset játszott egymás ellen, és ha a kapura lövések számát nézzük (17:41) a KMH dominált a meccsen. Mégis a 13. percben Pavuk Petra betalált, és mint később kiderült ez a találat aranyat ért. A KMH nem tudott javítani, így FTC nyerte a DEBL bajnokság döntőjét.

Igazán nagy büszkeség lehet a magyar női jégkorong számára, hogy két osztrák bázisú ligát is magyar csapatok tudnak uralni a 2018-19-es szezonban. Bár az első liga az EWHL, nem szabad elfelejteni, hogy a DEBL bajnokságban játszó játékosoknak, valamint csapatoknak is nagyon komoly, és hihetetlen mennyiségű mérkőzést kellett lejátszani a szezonban, és nem kevés kilométert kellett utazni hol a 3 pontért, hol pedig a vereségért.

Fárasztó szezon után: EWHL aranyérem, DEBL arany- és ezüstérem!

Szívből gratulálunk a csapatoknak, további sok sikert kívánunk, és nem elfelejteni, hamarosan következik a Divízió 1/A világbajnokság a káposztásmegyeri Vasas Jégcentrumban!