VB Bronzérmes az U18-as válogatott Ausztriában

A magyar női U18-as válogatott a dánok elleni sikerének köszönhetően bronzéremmel zárta az ausztriai divízió 1/A-s világbajnokságot. – írta meg a jkb.hu.

Az utolsó játéknap első mérkőzésén Szlovákia rendes játékidőben legyőzte Németországot, így eldőlt,hogy  északi szomszédunk jut fel az A csoportba, valamint az is, hogy Magyarország a bronzéremért játszik Dánia ellen. A találkozó első harmadában kétszer is emberelőnyben játszhattunk, a második lehetőséget kihasználtuk, Szamosfalvi Petra kotorta be a korongot. Amilyen jól zártuk a nyitó felvonást, olyan jól indítottuk a másodikat: a 26. másodpercben Horváth Imola fejezte be góllal a magyar akciót. Nem sokkal később emberhátrányba kerültünk, nem tudtuk kivédekezni, Sofie Dahl egy keresztpassz után szépített. A dánok a góljuktól vérszemet kaptak, szerencsére 4 perccel később jött az újabb magyar találat, Seregély Mira volt eredményees. A második játékrész hátralévő részében mindkét csapat kihagyott 1-1 emberelőnyt, majd a záró húsz perc egyetlen gólt sem hozott.

Magyarország 3-1-re győzött, sikerével a divízió 1/A-s torna 3. helyén zárt.

Bedő Botond vezetőedző a jegkorongszovetseg.hu-nak elmondta: „Az első gólunk kicsit késve érkezett a szokásoshoz képest, de jól játszottunk addig is. Ez a gól nagy erőt adott, a vezetés megszerzése után egyértelmű volt a meccs a számunka, tudtuk kontrollálni az ellenfelet. A második harmadot sikerült úgy kezdeni, ahogy kellett volna az elsőt, 26 másodperc után gólt szereztünk. Összességében teljesen elégedett vagyok a csapattal, mind az öt meccsen mutatott teljesítménnyel. A szlovákok elleni tíz percet sajnálom egyedül, elizgultuk a meccs végét, azon kívül tökéletesen játszottunk végig. Mérkőzésről mérkőzésre javultunk és lépkedtünk előre a játék minden elemében. Az utolsó meccsen már nem követtük el azokat az apró hibákat, amiket az elején még igen. Nagy hangsúlyt helyeztünk arra, hogy ezeket kijavítsuk.”