Magyarország válogatottja megkezdte a WSI tornán való szereplését, ahol az első napi, Pro Hockey Blue elleni edzőmérkőzésen magabiztos 7:2 arányú győzelmet aratott. Buzás Norbert vezetőedző az alábbiak szerint értékelte a mérkőzést:

Reggel egy észak-amerikai csapat ellen játszottunk, a Pro Hockey Blue ellen. A meccs a torna hivatalos programja keretén belüli edzőmérkőzés volt, ami nagyszerűen sikerült. A lányok nagyon motiváltan játszottak, már az első félidőben is sorra alakítottuk ki a helyzeteket, de gólt a kanadaiak szereztek, amire még a harmad vége előtt tudtunk válaszolni. A második félidőben aztán beindult a gólgyártás és 5-1-es arányban nyertük a félidőt, a mérkőzést pedig 7-2-re. A kapuban Tóth Zsófia kezdett és Papp Berni váltotta.

Gólszerzők: Pázmándi, Kreisz, Seregély, Strobl, Puskás, Ivády, Gengeliczky

A nyitó napján 18:00-kor a németekkel mérkőztek meg U18-asaink, ahol a rendes játékidőben nem sikerült eldönteni a mérkőzést, büntetőlövésekre került sor. Sajnos ebben a számban a németek diadalmaskodtak, így a mérkőzés végeredménye 2:1 lett a német együttes javára.

Buzás Norbert vezetőedző elmondta, hogy bár a második harmad kiegyenlített játékot hozott, a német csapat egy szerencsés helyzetből kiegyenlített.

Délután a német válogatott volt az ellenfelünk. Sajnos a reggeli frissesség hiányzott a lábakból, kicsit akadozott a játékunk, a támadó és védekező harmadban is. Szerencsére hamar rendeztük a sorokat és a félidő derekára ismét tudtuk a játékot irányítani, megszereztük a vezetést és lehetőségeink voltak a második találatra, viszont gól már nem esett ebben a játékrészben. A második félidő kiegyenlített játékot hozott, és némiképp váratlanul, egy szerencsés helyzetből a német csapat kiegyenlített. A gól után magasabb fokozatba kacsoltunk, ismét sok veszélyes helyzetet dolgoztunk ki. Sajnos a legnagyobb lehetőségeket sem sikerül gólra váltani, így következtek a büntetők, amiben ellenfelünk jobbnak bizonyult.

Gólszerző: Seregély Mira