A női U18-as válogatott három mérkőzést játszott a sosnowieci négy nemzet tornán Lengyelországban. Az első mérkőzést a brittek ellen 1:2 arányban nyerték meg rendes játékidőben, míg a másodikat a spanyol együttes ellen hosszabbításban, Faggyas Lilla góljával sikerült behúzni. A házigazda lengyel csapat is mindkét mérkőzését megnyerte, így a záró napra egy Lengyelország-Magyarország döntő maradt. A harmadik helyen a brittek, negyedik helyen pedig Spanyolország végzett.

A döntő játékban folyamatosan a magyar együttes dominált, az első játékrészben egy, a középső harmadban kettő, a záró etüdben további egy találatot jegyeztek, de sajos a kapusunknak nem lett meg a shotout, a házigazdák is betaláltak egyszer. A mérkőzés végeredménye így Lengyelország – Magyarország 1:4.

Bedő Botond, a válogatott szövetségi kapitánya, aki első tornáján vett részt ebben a pozícióban, a következőképpen értékelte a torna során látottakat: Ma játszottunk a legjobban a 3 mérkőzésből, ma végre tudtunk gólokat is lőni es ami a legfontosabb, hogy az elso gólt is mi lőttük, ez mindig meghatározó lesz, hogy ki szerzi meg a vezetést először. Büszke vagyok a lányokra, hogy a tegnapi hullámvölgyből a mai napra ki tudtak jönni, és uralni tudtuk a játékot végig. Biztatóak a jelek a jövőre nézve…

A torna Best Player díját Pázmándi Zsófia kapta meg!

Gratulálunk a lányoknak, és a szakmai stábnak is! Szép volt csajok!